LS Elektrotechniek zorgt voor nieuwe dynamiek op bedrijfsterrein Abdissenbosch

Waar tot voor kort een gedeeltelijk leegstaand pand van de voormalige slachterij Benedik het straatbeeld bepaalde, zien we nu de fraai en eigentijdse nieuwbouw van het bedrijf LS Elektrotechniek. Sinds ruim een jaar is dit ‘the place to be’ voor Léon Stevens en zijn 18 medewerkers. De Buitenring ligt op steenworp afstand. Dus een uitstekende uitvalsbasis voor LS Elektrotechniek om klanten in Landgraaf én buiten de regio te bedienen.
Bedrijf blijft groeien. De 34-jarige Léon Stevens wist al vroeg van aanpakken. Op zijn 18e startte hij zijn bedrijf vanuit de garage van zijn ouders aan de Dr. Marga Klompéstraat in Waubach. Al snel werd het daar te klein. In 2005 verhuisde hij naar de voormalige werkplaats van zijn opa aan de Schoolstraat. In 2008 volgde de verhuizing naar een eigen woning met bedrijfsruimte. Leon versterkte zijn positie binnen het bestaande bedrijfsleven door kennis, specialisatie, service en een goede prijs-kwaliteitverhouding. De binding met en zijn sociale netwerk in Landgraaf was daarbij een belangrijke basis. Op enig moment groeide het bedrijf van Léon echter ook hier uit zijn voegen. Hij ging het gesprek aan met de gemeente Landgraaf voor een nieuwe, geschikte locatie.
Plannen voor nieuwbouw.Landgraaf had in die periode samen met het Limburgs Bedrijf voor de Herstructurering een gedeelte van het voormalige pand Benedik gekocht, vervolgens gesloopt en de bodem gesaneerd. Daarnaast werd de Vogelzankweg verlengd. Samen met de oude locatie van Benedik werd een tweetal (eerder agrarische) kavels veranderd tot bedrijfskavels. Léon Stevens bereikte overeenstemming met de gemeente Landgraaf over de kavel op deze locatie en ging aan de slag met de bouwplannen. Inmiddels staat er een fraai kantoor (300 m2) met magazijn en werkplaats (600m2) op een kavel van ca. 3000 m2. Het pand is voorzien van innovatieve automatisering (domotica) en is volledig energieneutraal. Op het dak zijn 173 zonnepanelen aangebracht en het wordt volledig verwarmd door vloerverwarming op basis van warmtepompen. Daarmee dient het gebouw tevens als showcase voor klanten.
Een blije ondernemer. Léon Stevens: ‘Ik ben heel blij met deze locatie en met de nieuwbouw. Omdat ik in Waubach ben opgegroeid en woon, heb ik een sterke binding met dit gedeelte van Landgraaf. Dat heeft mijn keuze mede bepaald. Sociale contacten zijn belangrijk, ook bij het zaken doen. Ik vind het dan ook fijn om lid te zijn van de Kring Industrie en Dienstverlening Landgraaf en de Ronde Tafel Gravenrode. Op deze wijze kan ik, naast mijn bijdrage aan de werkgelegenheid, ook iets betekenen voor goede doelen én een bijdrage leveren aan het welzijn van mensen in onze Landgraafse samenleving’. Léon is klaar voor de toekomst en ziet deze met vertrouwen tegemoet.
Foto Gemeente Landgraaf