Ook in Beekdaelen komt wateroverlast voor

Daarom worden er in opdracht van de gemeente regelmatig maatregelen tegen wateroverlast genomen.
Zoals afgelopen week in de Conventuelenstraat en de Kornerstraat in Wijnandsrade. Hier werd het water bij hevige regenbuien op de rijweg als het ware ‘opgestuwd’ door de bol liggende kinderkoppen. Het regenwater kon daardoor niet vrij doorstromen en zocht daardoor juist een weg richting een aantal aangrenzende woningen.
De kinderkoppen zijn nu lager gelegd en ietwat ‘hol’, zodat bij hevige regenbuien het water beter bergafwaarts wordt geleid en van de woningen afstroomt in plaats van erheen.
Deze aanpassing lost overigens niet het hele wateroverlast-probleem in dit gebied op, maar draagt wel bij aan het verminderen ervan. Alle beetjes helpen immers.
Het voorkomen van wateroverlast is niet alleen een taak van de gemeente en het waterschap. Inwoners en ondernemers kunnen zelf ook maatregelen nemen op hun eigen grond of aan de eigen woning. Op www.waterklaar.nl leest u daar meer over.
Foto Gemeente Beekdalen