14 april 2025
da7fdc10-54a7-4942-a189-e4af8c0546c7

Laat doelpunt beslist matte wedstrijd in voordeel van Roda

Roda JC heeft vrijdagavond op het nippertje drie punten gepakt tegen FC Emmen. In een wedstrijd die lange tijd weinig om het lijf had, viel de beslissing pas diep in blessuretijd. Invaller Saydou Bangura kopte de thuisploeg naar een 1-0 overwinning, tot vreugde van het publiek in Kerkrade.


Slordige eerste helft zonder overtuiging

Het duel begon rommelig, met aan beide kanten veel balverlies. Grote kansen bleven uit, al waren er enkele spaarzame pogingen. Chardi Landu probeerde het voor Emmen met een schot van afstand, maar Roda-doelman Justin Treichel bracht eenvoudig redding.

Roda antwoordde via Tim Köther, die vanuit een moeilijke hoek uithaalde. Hoekstra moest gestrekt naar de hoek om de inzet te keren. De grootste mogelijkheid in de eerste helft was voor Emmen: Jalen Hawkins gaf een lage voorzet, maar Landu kwam nét te kort om binnen te tikken. Ruststand: 0-0.


Meer ruimte, weinig scherpte

In de tweede helft kwam er meer ruimte voor de bezoekers, maar dat leidde nauwelijks tot grote kansen. Op het uur schoot Landu gevaarlijk net naast, waarna hij geblesseerd het veld moest verlaten. De ingevallen Franck Evina kon het verschil ook niet maken.

Emmen bleef zoeken, maar het ontbrak aan creativiteit en scherpte voorin. Ook Roda JC wist amper iets te forceren tegen de stugge Drentse defensie.


Treichel redt, Bangura beslist

Kort voor tijd leek Emmen dan toch op weg naar een treffer. Invaller Michael Martin gaf een prachtige steekpass op Kelian Nsona, die alleen op de keeper afging. Treichel bewees echter opnieuw zijn waarde en redde knap.

Toen leek het duel af te stevenen op een doelpuntloos gelijkspel. Tot in blessuretijd een vrije trap van Roda werd verlengd door Bangura: 1-0. Hoekstra was kansloos, het stadion ontplofte van vreugde.

Tekst en foto: Peter Trompetter Fotografie

Lees ook

About The Author