Vrijeschool Parkstad verhuist naar eigen locatie in Nieuw Eyckholt
Vrijeschool Parkstad verhuist per schooljaar 2026-2027 naar het E-gebouw van Zuyd Hogeschool op Nieuw Eyckholt. De gemeenteraad stemde dinsdagavond in met het huisvestingsvoorstel. Daarmee komt een einde aan het ruimtegebrek op de huidige locatie aan de Akerstraat.
De school groeit al jaren en telt inmiddels ruim 350 leerlingen. De huidige huisvesting, die wordt gedeeld met het Grotius College, is daardoor te krap geworden. Met de verhuizing krijgt de school een eigen, vrijstaand gebouw.
De komende periode wordt het E-gebouw aangepast aan de onderwijsvisie van de school. Het streven is dat bij de start van schooljaar 2026-2027 een passende leeromgeving gereed is.
“Voor ons gaat dit niet alleen over vierkante meters,” zegt Donny Jeurissen, teamleider van Vrijeschool Parkstad. “Een eigen gebouw betekent dat onze identiteit zichtbaar en voelbaar wordt in de inrichting, de sfeer en de manier waarop leerlingen zich kunnen ontwikkelen.”
De nieuwe locatie ligt in een groene omgeving en is goed bereikbaar per fiets en openbaar vervoer. Daarnaast bevindt de school zich op een onderwijscluster waar voortgezet onderwijs, mbo en hbo samenkomen, met Vista College en Zuyd Hogeschool in de directe nabijheid. Dit biedt mogelijkheden voor samenwerking en doorlopende leerlijnen.
Vrijeschool Parkstad biedt onderwijs op vmbo-tl, havo en atheneum in Heerlen. Het onderwijs richt zich op ontwikkeling per leeftijdsfase, waarbij feedback en reflectie centraal staan in plaats van toetsen en cijfers. De school bestaat elf jaar en telt ruim 350 leerlingen.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.