John en Bebby Laven-Meertens 65 jaar getrouwd
Briljanten echtpaar Laven-Meertens
John (88) en Bebby (85) Laven-Meertens zijn 65 jaar getrouwd. Burgemeester Petra Dassen bracht het echtpaar een felicitatiebezoek ter gelegenheid van hun briljanten huwelijk.
John en Bebby leerden elkaar kennen in 1956 tijdens een dansles bij Habets aan de Holzstraat. Na een paar dansjes sloeg de vonk meteen over. Omdat Bebby destijds nog te jong was om uit te gaan en John studeerde aan de HTS in Heerlen, spraken ze vaak af om samen te wandelen. Die hobby hebben ze tot op de dag van vandaag behouden.
Na een langdurige verkering besloten ze te trouwen. Op 14 maart 1961 werd het burgerlijk huwelijk gesloten. Omdat John kort daarna werd opgeroepen voor militaire dienst, vond het kerkelijk huwelijk pas plaats op 10 september 1964.
Het echtpaar kreeg twee kinderen. Op 27 april 1967 – de geboortedag van koning Willem-Alexander – werd dochter Anja geboren. Op 22 juli 1970 volgde zoon Pascal. Inmiddels telt het gezin vier kleinkinderen.
John is de zoon van sigarenhandelaar Laven aan de Holzstraat en hielp als jongen al mee in de zaak. Na zijn studie aan de HTS ging hij aan de slag als projectleider bij installatiebedrijf Ploum aan de Hoofdstraat. Nadat dit bedrijf failliet ging, vervolgde hij zijn loopbaan bij Roderland B.V. In 1990 ging hij met vervroegd pensioen.
Bebby is de dochter van groentewinkel Meertens aan de Pannesheiderstraat. Tot na haar huwelijk werkte zij in de groentezaak van haar ouders.
Koken en bloemschikken waren lange tijd hobby’s van Bebby. John was een fervent supporter van Roda JC en bezocht jarenlang alle thuiswedstrijden. Tegenwoordig volgt hij de wedstrijden van de Kerkraadse club op televisie.
Samen dansen doet het echtpaar inmiddels niet meer, maar wandelen doen ze nog regelmatig. Ook zijn ze beiden lid van de gymgroep van Impuls. John is daar de enige man tussen negen dames.
In het verleden maakte het echtpaar graag stedentrips en boottochten over Europese rivieren.
Het geheim van hun lange huwelijk? Volgens het echtpaar is dat simpel: geven en nemen. Bovenal zijn ze dankbaar voor hun hechte gezin en de goede gezondheid.
© Peter Trompetter Fotografie
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.