SCHUNCK Museum en Queer Parkstad presenteren tweede editie van Frictions Festival

Op 18 januari vindt bij SCHUNCK Glaspaleis de tweede editie van Frictions plaats, een festival bij SCHUNCK Museum, dat wordt gedreven door de Heerlense gemeenschap. Tijdens de vier edities, elk op een andere avond in een andere maand, staan emoties centraal. Het thema van deze januari-editie is ‘bang’.
Frictions Festival en Queer Parkstad presenteren een avond vol optredens, muziek en een interactieve tentoonstelling. Bezoekers kunnen de avond starten met een gratis museumbezoek onder het genot van een muzikaal optreden van White Canvas en Gigi Love. Later op de avond wordt de documentaire ‘Verstoten’ van Claire Slingerland getoond, over dak- en thuisloze regenboogjongeren in Nederland. De speciale gast van de avond is Sammy Malary, met zijn voorstelling ‘The Fear of Queer’. Hierin gaat hij op een emotionele reis, waarbij verdriet, boosheid, angst en vreugde samenkomen in een krachtig verhaal.
Sammy Malary
Sammy Malary is een interdisciplinaire kunstenaar uit Heerlen die art-pop, soundscape, performancekunst en beeldende kunst combineert om sociaal geëngageerde onderwerpen als genderidentiteit, queerness en geestelijke gezondheid aan te pakken. De voorstelling legt het persoonlijke verhaal van de performer naast dat van het personage in verschillende hoofdstukken: How it all started, How it came to be & How I ended up. Thema’s als angst, boosheid, vreugde en wanhoop komen aan bod tijdens de performance van Sammy, waarin hij je meeneemt in al deze emoties met zijn eigen geschreven muziek.

Verstoten
Volgens een onderzoek van Movisie bevinden zich in Nederland tussen de 900 en 2000 dak- en thuisloze regenboogjongeren. Zij worden geconfronteerd met meerdere uitdagingen, variërend van een onleefbare thuissituatie tot het feit dat ze zonder enig mededogen op straat worden gezet nadat ze uit de kast zijn gekomen. De documentaire ‘Verstoten’, geregisseerd door Claire Slingerland, vertelt het openhartige verhaal van twee jongeren die delen hoe ze op straat zijn beland en welke uitdagingen ze hebben doorstaan. Ze delen persoonlijke ervaringen over hun leven op straat, over de gevaren waarmee ze worden geconfronteerd en delen hun ervaringen met opvangvoorzieningen. De dreiging van alcohol, drugs en prostitutie blijft voortdurend aanwezig in het leven van deze jongeren.
Na de voorstelling is er tijd voor een Q&A met Sammy. De avond wordt afgesloten met een gezellige borrel, muziek en de mogelijkheid om na te praten over de optredens, tentoonstelling en documentaire.
Over Frictions Festival
Puttend uit de tentoonstelling ‘Levenslang: 10 jaar David Bade in Heerlen’, belicht elke avond van het festival een van de vier basisemoties, zoals die ook centraal staan in de tentoonstelling. Met voordrachten, performances, workshops, muziek en een interactieve tentoonstelling viert Frictions diversiteit, kunst en gemeenschap in Heerlen. Het festival staat volledig in het teken van activiteiten die door de gemeenschap worden georganiseerd, zoals samenwerkingen met lokale initiatieven, maatschappelijke organisaties en creatieve groepen in Heerlen.
Frictions Festival is geheel gratis, dus ook het museumbezoek en de film. Aanmelden is niet nodig, iedereen kan gewoon binnenlopen.
Foto en Tekst: SCHUNCK
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.