15 juni 2025

Vredestocht georganiseerd door mama’s uit Heerlen

DSC_0820
Foto: Lidia Carreno Photography

Valerie Cremers en Yaël Konings zijn twee moeders uit Heerlen. De oorlog die maar niet stopt in Gaza gaf de drang dat zij besloten om donderdagavond 25 januari 2024 een vredestocht te houden. Sinds de gebeurtenissen op 7 oktober in 2023 zijn zij actief op Social media over de gruwelijkheden die zich er nu afspelen. Er worden ontzettend veel mensenrechten geschonden en hier kunnen wij niet meer stil over zijn. We merken dat er maar weinig mensen zijn die er over posten en of aandacht aan geven.  Wij vonden elkaar via Instagram omdat we beide betrokken zijn bij de oorlog. Vanuit meer contact met elkaar besloten we samen om dit te doen. Het is hard nodig vinden wij.

 

Alle deelnemers van dit initiatief verzamelde zich op de Oranje Nassau straat tussen Kakauw Lovers en Lighthouse Heerlen De eigenaar van Lighthouse Heerlen kwam naar buiten met bekers chocomel gekregen van de ondernemers van Kakauw Lovers.Ā  Hij liet weten aan de mensen die er stonden dat zij het een heel mooi initiatief vinden en deelde de chocomel aan de mensen en kinderen die er stonden. “Zo zijn jullie een beetje opgewarmd van al wind en regen”

De tocht ging naar het Pancratiusplein. Voor de kerk en de terrassen werden vredige nummers gespeeld met het licht van de kaarsjes in stilte.

 

Heerlen Mondiaal sloot zich ook aan bij de vredestocht.

Foto’s: Lidia Carreno Photography

 

 

 

 

 

About The Author