Zorgen om NS-diensthond tijdens lawaaiprotest tegen geweld in Gaza

Donderdagavond om 18.00 uur wordt op station Heerlen een zogenoemd potten-en-pannenprotest gehouden tegen het geweld in Gaza. Verwacht wordt dat zo’n honderd deelnemers voor de tweede keer nu flink lawaai zullen maken om aandacht te vragen voor de situatie daar.
Dierenwelzijnsorganisaties en bezorgde burgers waarschuwen voor de impact van het harde geluid op een aanwezige diensthond van de NS-beveiliging. De hond zou volgens eerdere meldingen vaak langdurig in een krappe bench in een voertuig verblijven, zonder constante toegang tot water en met beperkte rust.
De inzet van diensthonden in het openbaar vervoer ligt landelijk onder een vergrootglas. In de Tweede Kamer zijn eerder Kamervragen gesteld door D66 en de Partij voor de Dieren, en partij DENK diende zelfs een motie in om de inzet van politiehonden tijdelijk stop te zetten totdat duidelijke regels gelden. Ook zijn er incidenten geweest waarbij diensthonden disproportioneel geweld gebruikten, wat leidde tot onderzoek en rechtszaken.
Foto: Lidia Carreno Photography
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.