Bevrijdingstocht in historische legerjeeps ontroert bewoners Hoog Anstel
Activiteitenleidster Beate Bex van zorgcentrum Hoog Anstel organiseerde onlangs een bijzondere bevrijdingstocht voor de cliƫnten van het zorgcentrum. Hiervoor diende zij een aanvraag in bij Historische Legervoertuigen Zuid (HLZ), met de vraag of eigenaren van historische legerjeeps bereid waren om bewoners mee te nemen voor een tourrit door de regio. Uiteraard stemde het bestuur van HLZ enthousiast in met dit mooie initiatief.
Klokslag 14.00 uur arriveerden acht historische legerjeeps bij Hoog Anstel. In totaal reden twaalf bewoners en vier vrijwilligers mee tijdens de circa negentien kilometer lange tocht door de omgeving. De cliƫnten kregen een Nederlands vlaggetje om onderweg naar voorbijgangers te zwaaien. Dat zorgde voor veel vrolijke reacties langs de route.
Voor veel bewoners had deze rit een bijzondere betekenis. De meesten hadden de bevrijding immers nog zelf meegemaakt. Extra speciaal was de aanwezigheid van de 103-jarige mevrouw Kril. Zij was 22 jaar oud toen Kerkrade werd bevrijd van nazi-Duitsland. Tijdens de rit straalde het geluk van haar gezicht af. āIk heb nog nooit in zoān jeep mogen meerijden,ā vertelde ze zichtbaar ontroerd.
Ook de 89-jarige Jos M. genoot met volle teugen van de tocht. Hij reed mee in de legerjeep van Ger Heids uit Herkenrade. Jos stelde onderweg enthousiast allerlei vragen aan de chauffeur. āGeweldig, oh wat fijn,ā herhaalde hij voortdurend. De colonne van historische jeeps trok veel bekijks en maakte diepe indruk op omstanders.
Achterin de open Willys Jeep was de authentieke sfeer goed voelbaar. Het geluid van de motoren, de geur van benzine en het rijden in de open lucht brachten de geschiedenis even heel dichtbij. De oude legervoertuigen, die flink wat brandstof (1 op 5) verbruiken, vormden samen een indrukwekkend gezicht op de weg.
Na afloop van de tocht genoten bewoners, vrijwilligers en chauffeurs samen van koffie, thee en Limburgse vlaai. Er werd nog lang nagepraat over deze bijzondere middag. De reacties waren unaniem: āonvergetelijkā en āgeweldigā.
Mevrouw Kril had zelfs tranen van blijdschap in haar ogen. āIk kan niet geloven dat ik dit nog mee mag maken,ā zei ze dankbaar.
Dankzij de inzet van Historische Legervoertuigen Zuid, de vrijwilligers en de organisatie van Hoog Anstel werd het een prachtige, warme en ontroerende middag die nog lang in herinnering zal blijven.


Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.