Sint-Janscollege wordt herbouwd en gerenoveerd.

 Afgelopen vrijdag is het hoogste punt van de nieuwbouw bereikt. Een mijlpaal die in aanwezigheid van wethouder Jordy Clemens, bestuurslid van Stichting LVO Sandra Holtjer, leerlingen, personeelsleden van het Sint-Janscollege, werknemers van bouwbe-drijf BAM en onderaannemers feestelijk werd gevierd.

Reden voor de herbouw en renovatie is dat het huidige schoolgebouw, dat grotendeels al sinds 1 mei 1965 in gebruik is, niet meer voldoet aan de eisen van deze tijd. Het huidige onderwijs vraagt onder meer om flexibel gebruik van ruimten en het bestaande gebouw is alleen ingericht om klassikaal les te geven. Naast een aansprekend nieuw uiterlijk van het gebouw, is er veel aandacht voor een gezond binnenklimaat voor leerlingen en personeelsleden. Daarnaast wordt het nieuwe Sint-Janscollege, onder meer middels het plaatsen van warmtepompen en zonnepanelen, een duurzaam schoolgebouw. Rector Frans Erfkemper van het Sint-Janscollege zegt hierover: ‘Het is geweldig om nu toe te werken naar een schoolgebouw waar de komende generaties hun opleiding kunnen volgen en kunnen profiteren van de vele mogelijkheden die onze school dan kan bieden. Met ons vernieuwde gebouw is het Sint-Janscollege klaar voor de toekomst.’

Gemeente en onderwijs zorgen samen voor toekomstbestendige scholen. De gemeente Heerlen heeft de kwaliteit van onderwijs hoog in het vaandel staan. Jordy Clemens, wethouder onderwijs: ‘Vandaag slaan we een belangrijke mijlpaal onderweg naar het nieuwe Sint-Janscollege. Nog even en hier staat weer een schoolgebouw waar de buurt, heel Hoensbroek en generaties leraren en leerlingen trots van kunnen zeggen: dit is onze school.’

Foto Gemeente Heerlen

Geef een reactie