Advertentie
Shop bij Amazon.nl en steun Parkstad Actueel

Bekijk het actuele aanbod van Amazon.nl. Wanneer je via onze link bestelt, ontvangen wij mogelijk een kleine vergoeding. Jij betaalt niets extra.

Bekijk Amazon.nl

Olyslaegers en De Bruijn naar Heerlen: Boekenweek krijgt literair podium met OPZICH

Met twee toonaangevende auteurs en het literaire festival OPZICH krijgt de Boekenweek in Heerlen dit jaar een krachtige en veelzijdige invulling. Van 11 tot en met 22 maart organiseert SCHUNCK Bibliotheek Heerlen een uitgebreid programma rond het landelijke thema ‘Mijn generatie’. Schrijversavonden vinden plaats in het SCHUNCK Glaspaleis en de feestelijke afsluiting gebeurt bij PLT – Theater Heerlen.

Jeroen Olyslaegers over geschiedenis en verbeelding

Op 18 maart is de Belgische auteur Jeroen Olyslaegers te gast in Heerlen. Hij brak door met Wil en bevestigde zijn reputatie met de historische roman Wildevrouw. Recent verscheen De Wonderen. Tijdens de avond vertelt hij over zijn nieuwste werk, zijn schrijverschap en de rol van geschiedenis in zijn romans. In Vlaanderen wordt Olyslaegers vaak genoemd in één adem met auteurs als Tom Lanoye en Dimitri Verhulst.

Maurits de Bruijn over kunst en identiteit

Eerder die week, op 12 maart, ontvangt SCHUNCK schrijver Maurits de Bruijn. Hij gaat in gesprek over zijn werk, zijn visie op mannelijkheid en kunst, en de maatschappelijke thema’s die in zijn boeken centraal staan. De Bruijn staat bekend om zijn scherpe, betrokken en persoonlijke schrijfstijl.

Met deze auteursbezoeken sluit SCHUNCK aan bij het landelijke Boekenweekthema, waarin generaties en identiteit centraal staan. Daarnaast is er extra aandacht voor de bibliotheekcollectie, waarin klassiekers en hedendaagse literatuur elkaar ontmoeten.

OPZICH: literair festival in Theater Heerlen

Op 21 maart wordt de Boekenweek feestelijk afgesloten met de derde editie van OPZICH bij PLT – Theater Heerlen. Het festival brengt schrijvers, muzikanten en jong talent uit Parkstad samen rond taal, ontmoeting en verbeelding.

SCHUNCK verzorgt het middagprogramma voor jonge bezoekers met de workshop ‘Mini Punks en Grote Kunst’. Kinderen vanaf acht jaar maken daarin hun eigen punklied, samen met kinderboekenschrijfster Manon Berns en de punkband TUYG.


Praktische informatie

Maurits de Bruijn
Datum: 12 maart 2026
Tijd: 19:30 – 21:00 uur
Locatie: SCHUNCK Glaspaleis
Kosten: € 5,-

Jeroen Olyslaegers
Datum: 18 maart 2026
Tijd: 19:30 – 22:00 uur
Locatie: SCHUNCK Glaspaleis
Kosten: € 5,-

Meer informatie en tickets via: schunck.nl

 

About The Author

Advertentie
Bekijk de actuele aanbiedingen van HEMA
Advertentie
Een huurauto nodig voor je volgende reis?

Bekijk eenvoudig het aanbod van huurauto’s via VIPCars.com.

Bekijk huurauto’s
Affiliatelink – Parkstad Actueel kan een vergoeding ontvangen.
Advertentie
Parfumbella Exclusive Perfumes
Ontdek jouw nieuwe favoriete geur

Bekijk het assortiment dames-, heren- en unisexparfums bij Parfumbella.

Bekijk de parfums
Affiliatelink – Parkstad Actueel kan een vergoeding ontvangen.