Fotostudio Carreno Peter Trompetter Only by Kamilla Kay Fotografie
20 mei 2026

Spectaculaire urban sport Chase Tag komt naar Heerlen: internationale top in actie op Pancratiusplein

Spelers van Chase Tag in actie op een urban parcours tijdens evenement in Heerlen

Tijdens de Chase Tag City Tour in Heerlen komen jongeren en internationale topspelers samen voor spectaculaire wedstrijden en clinics op het Pancratiusplein. Fotocredit: impacthunters.nl

Het Pancratiusplein in Heerlen staat eind mei volledig in het teken van Chase Tag, de razendsnel groeiende urban sport die wereldwijd populairder wordt. Van 27 tot en met 30 mei maken honderden jongeren uit Parkstad kennis met deze spectaculaire combinatie van atletiek, freerunning en tikkertje.

Hoogtepunt van het evenement is vrijdagavond 29 mei om 20.00 uur, wanneer internationale topspelers in actie komen tijdens een spectaculaire wedstrijdavond ter voorbereiding op het WK Chase Tag in Parijs.

Chase Tag: tikkertje voor professionals

Chase Tag wordt ook wel omschreven als “tikkertje voor pro’s”. Teams nemen het in korte, explosieve rondes tegen elkaar op op een speciaal parcours vol obstakels, sprongen en slimme routes. Snelheid, techniek en tactiek bepalen uiteindelijk wie er wint.

De sport groeit wereldwijd explosief dankzij de spectaculaire uitstraling en toegankelijke spelregels. Vooral jongeren voelen zich aangesproken door de combinatie van beweging, creativiteit en competitie.

Grote belangstelling vanuit scholen in Parkstad

Overdag draait het evenement vooral om jongeren en sportparticipatie. Middelbare scholen en het speciaal onderwijs uit Parkstad volgen van 27 tot en met 30 mei clinics op het parcours in Heerlen. Volgens organisator Luc Herberichs van ImpactHunters waren de clinics razendsnel volgeboekt.

“Jongeren herkennen direct het speelse karakter van Chase Tag, maar ontdekken tegelijkertijd hoe intensief en uitdagend het is. Dat maakt deze sport zo krachtig,” aldus Herberichs.

Ook internationaal topspeler Dave Hogenboom van Team Ugen, momenteel behorend tot de top drie van de wereld, kijkt uit naar het evenement in Heerlen.

“Het is geweldig om jongeren actief te krijgen met iets anders dan voetbal of hockey. Chase Tag spreekt direct tot de verbeelding. Het is snel, creatief en spectaculair. Heerlen heeft precies de juiste sfeer voor deze sport.”

Gratis clinics tijdens Stad als Speeltuin

Naast het scholenprogramma kunnen bezoekers op zaterdag 30 mei gratis deelnemen aan clinics tijdens Stad als Speeltuin. Jong en oud krijgen de kans om vrijblijvend kennis te maken met Chase Tag onder begeleiding van ervaren spelers en coaches.

De Chase Tag City Tour Heerlen is een samenwerking tussen Heel Heerlen Beweegt, Stad als Speeltuin, de Chase Tag Academy, ImpactHunters en het Ondernemersfonds Heerlen.

Programma Chase Tag City Tour Heerlen

  • 27 t/m 30 mei: clinics voor middelbare scholen en speciaal onderwijs uit Parkstad
  • Vrijdag 29 mei – 20.00 uur: internationale pro’s in actie op het Pancratiusplein in Heerlen
  • Zaterdag 30 mei overdag: gratis clinics tijdens Stad als Speeltuin voor bezoekers van alle leeftijden

About The Author