Groene Ster heeft zijn eerste volledige seizoen in de Derde Divisie Zondag erop zitten. De formatie van Maurice Verbunt is na 2 afgebroken coronajaren keurig op een 6e plaats op de ranglijst geëindigd. Het was een seizoen met ups en downs maar aan de eindstreep kan de club uit Heerlerheide terugkijken op een prima seizoen. Het begon met de uitstekende 3-0 thuiszege op RKVV DEM uit Beverwijk welke voorafgegaan
werd door een minuut stilte ter nagedachtenis aan Harrie Moberts Sr., het destijds oudste clublid van de vereniging.

De tweede thuiswedstrijd van het seizoen is ook het vermelden waard. Groene Ster speelde tegen VV Gemert. Twee teams die elkaar door en door kennen wat maakt dat het vaak tot boeiende duels leidt. Deze keer was het niet anders. Na een 90 minuten durend gevecht op Sportpark
Pronsenbroek stond er uiteindelijk een eindstand van 3-3 op het scorebord. Een paar weken later stroomde Groene Ster in de 2e kwalificatieronde van de TOTO KNVB Beker in. Omdat de club in het vorige seizoen door de coronabeperkingen niet kon deelnemen aan het hoofdtoernooi (wat ze toen wel bereikt hadden) besloot de KNVB dat ze de eerste kwalificatieronde mochten overslaan. De loting leverde een lastige tegenstander op.

Het werd een uitwedstrijd tegen het in de Tweede Divisie uitkomende Kozakken Boys uit Werkendam. Ondanks het vele balbezit werd er met 2-0 verloren en het elftal keerde met een nederlaag terug naar Heerlerheide. Dit was dus meteen het einde van het Bekertoernooi voor
Groene Ster. We zijn weer paar weken verder als het team op speeldag 7 koploper OFC thuis op de knieën weet te krijgen door met 3-1 te winnen en zo weet op te rukken naar plaats 6 op de ranglijst. De onmachtige Oostzaners worden bij vlagen kapotgespeeld. De week daarop volgt een onnodige en geflatteerde 3-0 nederlaag bij Hollandia in Hoorn. Na een 1-0 thuiszege op JOS Watergraafsmeer volgt een 0-0 gelijkspel tegen EVV uit Echt. Twee weken later wordt er thuis, vanwege de coronamaatregelen helaas zonder publiek, met 3-1 gewonnen van VV Hoogland.

Dit blijkt de voorlopig laatste wedstrijd te zijn want het kabinet staat amateursport vanwege het toenemende aantal coronabesmettingen weer even niet toe. Gelukkig duurde deze coronastop niet lang want op zondag 13 februari 2022 hervatte Groene Ster de competitie weer: VV Dongen kwam op bezoek. In een aantrekkelijk duel werden de punten verdeeld over beide teams; het werd 2-2. Daarmee wist Groene Ster zich te handhaven in de top vier van de ranglijst. Na een 1-1 gelijkspel in Veghel bij Blauw Geel ‘38 Jumbo valt er op carnavalszondag een sterke winst op mede topploeg USV Hercules uit Utrecht te noteren, het wordt in eigen huis 2-1. In de drie opeenvolgende wedstrijden daarna wordt niet verloren; uit bij Unitas 1-1 en thuis tegen Quick en Ado ‘20 beiden 1-0 winst.

Zondag 27 Maart was een emotionele dag voor de Groene Ster-familie. Dat was namelijk de dag dat clubman Rainer Ruzicka zijn laatste wedstrijd van het eerste elftal bezocht. Rainer heeft zo’n beetje alle functies binnen de vereniging bekleed. Hij begon als jeugdspeler en werd uitgeroepen
tot eerste jeugdprins van het carnaval bij Groene Ster en speelde daarna enkele jaren bij de senioren. Maar het trainersvak bleek hem ook als een warme jas te passen. Hij begon als trainer en leider van het derde elftal. Later kende hij als trainer van het tweede veel successen maar ook buiten Heerlerheide om waren zijn kwaliteiten opgevallen. Hij werd actief als trainer van RKVV Voerendaal, SV Langeberg en RKDFC Doenrade. Hij was ook trainer bij het vrouwenvoetbal en tevens grondlegger van de Ladiesnight binnen onze club. De laatste jaren was hij toch het meest actief als hoofd scout en maakte hij vooral wedstrijdanalyses voor het eerste elftal. De wedstrijd tegen Hollandia begon ook al met een minuut stilte vanwege het overlijden van Jan Snijder. Jan begon eveneens als jeugdspeler, speelde naderhand bij de senioren en werd uiteindelijk ook jeugdtrainer. Maar hij was ook hartstochtelijk supporter van het eerste elftal. Groene Ster won de wedstrijd uiteindelijk met 3-1 waarna een emotioneel eerbetoon aan Rainer volgde. Het was zijn laatste wens om nog één keer een wedstrijd van Groene Ster te bezoeken.
Stichting Wensulance maakte dit voor hem mogelijk. Rainer overleed uiteindelijk op woensdag 30
maart op 62 jarige leeftijd.

Groene Ster speelt daarna in de topper tegen OFC gelijk met 2-2, gevolgd door twee overwinningen op JOS Watergraafsmeer en UNA.
Daarna komt de club helaas in een mindere fase terecht. De club draaide tot dan toe goed mee in de strijd om de nacompetitie maar op bezoek bij de kleintjes gaat het mis. Het begint met een verlies tegen VV Hoogland 1-0. In de thuiswedstrijd tegen Unitas gaat het vlak voor tijd nog de verkeerde kant op: 1-2. Twee weken later volgt nog wel een overwinning thuis tegen EVV uit Echt (3-2). Dan volgt wel nog een mooie uit-overwinning op VV Gemert maar daarna is de koek wel op. Er wordt de laatste weken veel verloren maar de club kan trots zijn op de prestaties en kan met vertrouwen vooruitkijken naar komend seizoen. Een seizoen waar ik persoonlijk heel erg naar uitkijk. Ik verwacht dat weer eindigen in het linker rijtje zeker zal lukken en misschien kunnen ze volgende seizoen wèl deelnemen aan de nacompetitie.

Dan wil ik ten slotte nog enkele mensen noemen die tijdens dit seizoen zijn overleden. Voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen HSC ’21 op 8 mei werd er een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan de op 3 mei op 68-jarige overleden Sjef Pelzer. Sjef was een verenigingsman die de opmars van de club van dichtbij heeft meegemaakt van het kampioenschap in de 4e klasse in 1982 tot aan de promotie naar de derde divisie. Dan overleed ook nog Ernst Wijzenbeek. Hij had een bedrijf in beroepskleding en sponsorde de kleding voor onze stewards. Hij was een graag geziene gast op onze club. Ernst was 76 jaar oud. Tenslotte nam de club op dinsdag 21 juni met ontsteltenis kennis van het overlijden van oudbestuurslid, supporter en speler Drago Romih. Drago was 78 jaar en vanaf 1 augustus 1979 was hij 43 jaar lang onafgebroken lid van onze vereniging.
• Toen dit stuk al af was bereikte ons op het ongelofelijk trieste bericht van het volkomen onverwachte overlijden van Groene Ster jeugdspeler Mahdou Soeren op 1 juli. Hij is slechts 18 jaar oud geworden

Foto’s®ParkstadActueel/Lucho Carreno

Geef een reactie