KVC Oranje gaat finale(s) tegemoet Ploeg Gino Curfs in nacompetitie
Even was het billen knijpen geblazen, zo rond kwart over vier nabij de Varenbeuk in Heerlerheide. Heksenberg-NEC had in de slotfase tegen KVC Oranje de 2-1 gescoord en daar was het bij gebleven. Gevolg was dat een zege van SCG, op bezoek bij vv Bunde, degradatie voor de ploeg van Gino Curfs, KVC Oranje, zou betekenen. SCG stond weliswaar met 2-1 achter, maar er moesten nog pakweg acht minuten gespeeld worden, zo had ‘spion’ Pedro Vermeulen via WhatsApp laten weten. Maar zie, Bunde deed haar sportieve plicht en scoorde de 3-1. Een doemscenario bleef KVC Oranje, ploeg, technische staf én nagelbijtende aanhang zodoende bespaard. Opluchting alom bij alles en iedereen wat KVC Oranje een warm hart toedraagt.
Voorafgaande aan het duel was duidelijk dat KVC Oranje, dat twee punten voor stond op SCG, aan een gelijkspel genoeg zou hebben om de nacompetitie te bereiken. Voor Heksenberg-NEC zou een gelijkspel betekenen dat Leonidas W. op de ranglijst nog over de ploeg van Kevin Nowacki, de thuisclub deze middag, heen zou kunnen. Dat zou dan weer gevolgen hebben voor de tegenstander die in de nacompetitie getroffen wordt. Maar wat er ook gebeurde, Heksenberg-NEC zou so wie so deelnemen aan de nacompetitie.
Beide ploegen speelden met open vizier. Er lag veel ruimte op het middenveld. De eerste mogelijkheid was voor KVC Oranje. Martijn Sangen nam op links een vrije trap en Ruud Vanhauten schoot bij de tweede paal met zijn linker over de veste van thuisclubgoalie Dwayne Trags. Even later schoot Jasper Braad aan de andere kant vanaf de rand van de zestien net naast het doel van Frederik Garms, doelman van oranje-wit. Diezelfde Garms behoedde zijn ploeg voor een 1-0 achterstand, toen hij een pegel van zo’n 30 meter van Brian Schachtschneider uit de linker bovenhoek ranselde.
Even na het half uur moest de KVC-doelman, die de geblesseerde Lars van der Weide verving, alsnog vissen. Jasper Braad nam op rechts een hoekschop namens de thuisclub. Hij draaide de bal met zijn linker strak richting de verre hoek en het speeltuig eindigde hoog tegen de binnenkant van net in de verre hoek: 1-0. Uit oogpunt van Heksenberg-NEC bezien een doelpunt om in te lijsten. Lang duurde de vreugde over die voorsprong bij de thuisclub evenwel niet. Celestin Lux wilde een verdwaalde bal terugspelen op zijn doelman Dwayne Trags. De keeper echter stond niet op plek waar Lux hem verwachtte en zag de bal aan zich voorbij gaan. Chris Frauenrath was er als de kippen bij om te profiteren: 1-1.
Direct na de hervatting was er weer een highlight. Jasper Braad werd met de rug naar het doel van KVC Oranje aangespeeld, nabij de linker paal. Braad draaide zich prima vrij en haalde met zijn linker uit. De bal leek laag in de verre hoek te eindigen, maar Frederik Garms redde miraculeus. Verderop moest hij tot twee keer toe handelend optreden bij afstandspegels van André Gillissen en Celestin Lux. Hij pareerde de inzetten beide keren, maar de bal kwam voor de voeten van Boyd Joosten, respectievelijk Sven Spork. Zij misten voor open doel. Joosten schoot over, Spork deed hetzelfde, maar dan wel via de bovenkant van de lat.
Het zou toch nog 2-1 worden. Pascal L’Abee tekende ervoor, waardoor het voor KVC Oranje toch nog even nagelbijten werd. Bijna was dat trouwens nog overbodig geworden, als een mooie kopbal van Mitchel Flecken -niet voor het eerst een van de uitblinkers aan KVC-zijde- niet door een van de thuisclubverdedigers van de doellijn gekopt en onschadelijk gemaakt was.
Eind goed, al goed, zowel Heksenberg-NEC als KVC Oranje gaan de nacompetitie in om degradatie af te wenden. Daartoe moet er nog drie keer gewonnen worden, na 90 minuten, na verlening of zelfs na penalty’s. Heksenberg-NEC begint zondag a.s. (2 juni) thuis tegen SVME, KVC Oranje ontmoet in eigen huis BMR. De winnaars uit die confrontaties komen op zondag 9 juni opnieuw in actie. De winnaar van KVC Oranje-BMR gaat op bezoek bij De Leeuw in Brunssum, de winnaar bij Heksenberg-NEC tegen SVME mag op op pad richting de plaatselijke voetbaltrots van Neerbeek.
Tekst en foto’s Werner Nijssen (KVC Oranje)
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.